Demetevler vinç

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hidrolik vinçlerden alınan verim de o denli gelişme göstermiştir. Ancak hidrolik vinç montajı, hidrolik vinçten alınan verim ile doğru orantılı olduğu için montaj esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar bulunur. Unutulmamalıdır ki hidrolik vinçlerde en çok karşılaşılan problemlerden birisi hatalı kurulum ve montajdan kaynaklanan arızalardır.Demetevler vinç

Kurum ve montajdan kaynaklanan arızalar ve problemler doğrudan tüketici kusuru sayılmakta bu durumda ürün garantilerinin geçersiz sayılmasına neden olmaktadır. Peki, hidrolik vinç montajında dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Hidrolik Vinç Montajı

Hidrolik vinçler, oldukça değerli makinelerdir. Bu makinelerin ilk kullanımından başlayarak montaj ve kurulumda yapılan işçilik ürünün ömrü ile doğrudan ilişkilidir. Unutulmamalıdır ki kötü bir montaj hidrolik sistemde aşırı ısınmaya, titremeye ve daha birçok soruna yol açabilir. Kötü bir montaj sonrasında makinelerde çeşitli sorunların yaşanması kaçınılmazdır. Bu sorunların da akabinde arızalara neden olduğu atlanmamalıdır. Demetevler vinç

Hidrolik vinçlerin montajının titizlikle yapılması hayati önem arz etmektedir. Peki, doğru hidrolik vinç montajı için ne yapmak gerekir?

Doğru Hidrolik Vinç Montajı

İlk olarak satın almış olduğunuz hidrolik vincin montajını mutlaka profesyonel kişilere bırakmalısınız. Bu, hem ürününüzün hem de sizin çeşitli zararlar görmenizin önüne geçecektir.Demetevler vinç

  1. Hidrolik vinç, sizlere bir kurulum kılavuzu ile birlikte gelecektir.  Söz konusu kurulum kılavuzundaki talimatları harfiyen yerine getirmek ile işe başlayabilirsiniz. Bu kılavuzdaki her ayrıntı ürününüz ve can güvenliğiniz için çok önemlidir.

  1. Doğru hidrolik vinç kurulumu ve montajı esnasında, sıcaklığın normal seviyelerde olması gerekmektedir. Özellikle de oda sıcaklığı dışında bir ortamda yapılan montaj çok sağlıklı olmayacak ve kurulumun hatalı olmasına neden olabilecektir. Bu nedenle ortam ısısını doğru ayarlamalısınız.

  1. Hidrolik vinç için kullanacağınız tüm parçaların orijinal olması gerekir.

  1. Kurulum tamamlandıktan sonra makinenin yağ seviyelerini mutlaka kontrol etmelisiniz. Sizlere tavsiye edilen yağ dışında başka bir yağ kullanmamalısınız. 

  1. Yağ kontrolünü düz bir zeminde gerçekleştirmelisiniz. Bunun en büyük nedeni eğimli bir ortam yağ seviyesi kontrolünde yanıltıcı olabilmekte, bu yanıltıcılıkta ürünün kullanım ömrünü kısaltabilmektedir.

Yukarı