hidrolik tambur vinç

Kardeşler Makine Sanayi (KMS), 2014 yılından bugüne değin çeşitli başarılara imza atmış ve üretimini gerçekleştirdiği ürünler ile ülke ve dünya çapında önemli bir noktaya gelmiştir. Kardeşler Makine Sanayi’nin başarılı işlerinden bir tanesi de hidrolik vinç üretimidir. hidrolik tambur vinç Hidrolik vinç, araç motorlarının hidrolik gücünün, hidrolik pompa yardımı ile çekme- kaldırma gücüne çeviren makineler olarak özetlenebilmektedir. Peki, hidrolik vinç nedir? Hidrolik vinç hangi amaçlar ile kullanılır?

Hidrolik Vinç Nedir?

Hidrolik vinçler, PTO yani güç aktarma kutusu yöntemi ile araçların hidrolik gücünü çekme-kaldırma gücüne çeviren oldukça önemli ve değerli makinalardır. hidrolik tambur vinç Bu makinaların bir diğer adı da hidrolik halat tamburlarıdır. Hidrolik halat tamburları, yaşantımızın birçok noktasında kullanılmaktadır. Hayatın birçok noktasında kendisine yer edinen hidrolik halat tamburları, kaldırma ve kaldırma için kullanılan bir ağır hizmet tipi ekipmanlarıdır. Bu ekipmanlar, pek çok farklı iş için kullanılabilmekte ve hidrolik sistemini temel almaktadır. hidrolik tambur vinç
Yatay, dikey veya pek çok farklı açıdaki yüklerin taşınması için kullanılan bu vinçler, sabitlenebilen modellerinin yanı sıra tekerlekli veya paletli araçlara monte edilebilen versiyonlara da sahiptir. Hidrolik vinçler, hidrolik sistemini kullanarak yüklerin belirli bir noktadan diğer noktaya taşınmasını sağlar. hidrolik tambur vinç
Hidrolik vinçlerin çalışma prensibini özetlemek gerekirse; temelinde motorlar vasıtasıyla pompalanan hidrolik yağının sağladığı basınç ve güç etkisini sahiptir. Hidrolik vinçlerin sisteminde bulunan dizel pompalar ve motorlar sayesinde de yağ, bir noktadan diğerine yüksek bir basınçla pompalanmakta ve güç elde edilmesini sağlamaktadır.

Hidrolik Vinç Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Hidrolik vinçlerin hangi amaçlarla kullanıldığını anlatmadan önce, ilk olarak bu vinçler ile büyük güçlerin maksimum hassasiyette kullanılmasını mümkün kıldığından söz etmek gerekir. Büyük gücü maksimum hassasiyette kullanmak hidrolik sistem ile mümkündür. hidrolik tambur vinç Bu nedenle hidrolik vinçler, en çok tercih edilen vinç türlerinden biridir.

Hidrolik halat tamburları olarak da söz edebileceğimiz hidrolik vinçler, yüksek ağırlık ya da düşük ağırlıktaki ürün ve/veya insanların kolaylıkla taşınması, ulaştırılması ve kurtarılması gibi durumlarda başlıca rol oynamaktadır. Hidrolik vinçler birçok alanda kullanılabilmektedir.

Yukarı