hidrolik vinc

Araç motorlarının hidrolik gücünün, hidrolik pompa yardımı ile çekme- kaldırma gücüne çeviren makineler olan hidrolik vinçlerin çeşitleri bir hayli merak edilmektedir. Yaşantının birçok noktasında kullanılan bu ürünler büyük güçlerin maksimum hassasiyette kullanılmasını mümkün kılar. Büyük gücü maksimum hassasiyette kullanmak hidrolik sistem ile mümkündür.  hidrolik vinc Hidrolik vinçler pek çok artısı nedeniyle en çok tercih edilen vinç türlerinden birisi sayılmaktadır.
Hidrolik halat tamburları olarak da söz edebileceğimiz hidrolik vinçler, yüksek ağırlık ya da düşük ağırlıktaki ürün ve/veya insanların kolaylıkla taşınması, ulaştırılması ve kurtarılması gibi durumlarda başlıca rol oynamaktadır.  hidrolik vinc Hidrolik vinçler birçok alanda kullanılabilmektedir. Peki, hidrolik vinç çeşitleri nelerdir?

Hidrolik Vinç Çeşitleri Nelerdir?

Hidrolik vinçler, PTO yani güç aktarma kutusu yöntemi ile araçların hidrolik gücünü çekme-kaldırma gücüne çeviren oldukça önemli ve değerli makinalardır. hidrolik vinc Bu makinaların bir diğer adı da hidrolik halat tamburlarıdır. Yatay, dikey veya pek çok farklı açıdaki yüklerin taşınması için kullanılan bu vinçler, sabitlenebilen modellerinin yanı sıra tekerlekli veya paletli araçlara monte edilebilen versiyonlara da sahiptir. Hidrolik vinçler, hidrolik sistemini kullanarak yüklerin belirli bir noktadan diğer noktaya taşınmasını sağlar.

Hidrolik vinçler çekme kaldırma kapasitelerine göre çeşitlenmektedir.

1.    Hafif Seri Hidrolik Vinçler: 3-8 Ton yük kaldırma kapasitesine sahip.

2.    Orta Seri Hidrolik Vinçler: 8-15 Ton yük kaldırma kapasitesine sahip.

3.    Ağır Seri Hidrolik Vinçler: 15- 40 Ton yük kaldırma kapasitesine sahip.

4.    Askeri Hidrolik Vinçler: 100 tona kadar özel korozyon dayanımlı.

Hidrolik Vinç Nasıl Seçilir?

Özellikle Hidrolik vinç satın almadan önce mutlaka bu iki madde üzerine değerlendirme ve araştırma yapmak gerekmektedir. hidrolik vinc Özetlemek gerekirse, bir hidrolik vincin maksimum çekme kapasitesi, maksimum halat uzunluğu, maksimum halat çapı, hidromotor, maksimum çalışma basıncı, maksimum pompa debisi gibi terimler hakkında bilgi sahibi olarak seçim yapmanız gereksiz masraf yapmanızın önüne geçecektir. Ayrıca Hidrolik vinç tercih ederken mutlak suretle sertifikalı ve standartlara uygun üretilmiş ürünler tercih etmeniz gerekmektedir. Aksi bir durumda can ve mal güvenliğinizi tehlikeye atmanız kaçınılmazdır.

 

 

Yukarı