Kms ırgat

KMS, çekme ve kurtarma amaçlı halat tamburları, hidrolik vinçleri konusunda Avrupa ve Dünya standartları kalitesinde üretim yapan  oldukça önemli bir firmadır.  Sektörde Türkiye piyasasına yön veren ve başarılı işlere imza atan firmamız sizler için hidrolik çekme vinci ve kurtarıcı vinç üzerine bir yazı hazırladı. Kms ırgat Siz de hidrolik çekme vinci nedir, kurtarıcı vinç nedir gibi konularda bilgi sahibi olmak için yazımızı inceleyebilir, ilginizi çeken diğer konularımız hakkındaki yazılara ulaşmak için ise web sitemizi inceleyebilirsiniz.

Kurtarıcı Vinç Nedir?

Kurtarıcı vinç, günlük yaşantıda çok fazla karşılaştığımız bir vinç türü olarak özetlenebilmektedir. Özellikle de araçların bulunduğu alandan kaldırılıp taşınması için kullanılan, kamyon üstü vinç tipli araçlar bu sınıfa girmektedir. Kurtarıcı vinçleri sıklıkla trafik kazalarında görürüz.
Kurtarıcı vinç, hasarlı araçların kaza yerinden kaldırılması için kullanılan araçlar olarak sınıflandırılabilmektedir. Adını da buradan alan bu makineler, kamyon üstü vinç şeklinde olmakla birlikte, özel platformları sayesinde küçük, büyük, ticari  pek çok aracı kolay şekilde bulunduğu alandan çıkarmakta ve taşımaktadır.  Bu vinçlerin bir diğer adı da çekici vinçtir. Kms ırgat
Günlük yaşantıdan örnek vermek gerekirse, aracınız yolda arıza verdiğinde ve siz mahsur kaldığınızda ya da araç lastikleriniz ile ilgili bir sorun olduğunda aracınızı başka bir lokasyona taşımak gerektiğinde kurtarıcı çekici sizlerin yardımına gelecektir. Kms ırgat
Örnekten de anlaşılacağı üzere, kurtarıcı vinçler tonlarca ağırlık ve metrelerce uzunluktaki araçları bir kaç hamle ile kolayca kaldırmakta ya da çekebilmektedir.  

Hidrolik Çekme Vinci Nedir?

Hidrolik çekme vinci de çekici araçlarında kullanılmaktadır. Unutulmamalıdır ki çekici ve kurtarıcı araçların vazgeçilmez elemanları hidrolik vinçler olarak bilinmektedir. Kms ırgat Bu araçlar gücünü hidrolik sistemlerinden PTO yardımıyla almakta ve tonlarca ağırlıktaki araçlar tek bir parmak hareketiyle kolayca kaldırabilmekte ya da çekilebilmektedir.

KMS Hidrolik Çekme Vinci - Kurtarıcı Vinç

Kardeşler Makine Sanayi (KMS), 2014 yılından bugüne değin çeşitli başarılara imza atmış ve üretimini gerçekleştirdiği ürünler ile ülke ve dünya çapında önemli bir noktaya gelmiştir. Kardeşler Makine Sanayi’nin başarılı işlerinden bir tanesi de hidrolik çekme vinç – kurtarıcı vinç üretimidir. Kms ırgat Hidrolik vinç, araç motorlarının hidrolik gücünün, hidrolik pompa yardımı ile çekme- kaldırma gücüne çeviren makineler olarak özetlenebilmektedir.

Yukarı